Премини към съдържанието

Безплатна доставка над 2 опаковки.

Болки в гръбначния стълб: Kак да ги облекчите с помощта на честотен пластир Recovery

Болки в гръбначния стълб: Kак да ги облекчите с помощта на честотен пластир Recovery

Над 60% от българите заявяват, че са страдали от болки в гърба и кръста поне веднъж в живота си. Този проблем засяга както хората в работоспособна възраст – между 30 и 60 години, така и деца и тийнейджъри. Въпреки че тези болки обикновено са свързани с начина на живот, професията и възрастта, факт е, че е трудно могат да се установят конкретните фактори, които водят до появата им.

Значение на здравия гръбначен стълб


Здравият гръбначен стълб е в основата на нормалното ни функциониране и дори можем да кажем, че е в основата на физическото ни здраве. Когато обаче се появят болки в гърба, дори и най-елементарните, способността ни да извършваме ежедневните си дейности намалява, а настроението и психическото ни състояние се нарушават значително.

Анатомия на гръбначния стълб


Гръбначният стълб е основната структура на нашето тяло, която се простира от главата до таза и благодарение на него извършваме всички движения на тялото. Състои се от 33 прешлена, които са свързани помежду си с хрущял под формата на дискове като цялата гръбначна конструкция се поддържа от връзки.

Гръбначният стълб е разделен на 5 основни части:

  • Вратната част на гръбначния стълб (шиен отдел) се състои от 7 прешлена, които позволяват движенията на главата и шията.
  • Гръдната част на гръбначния стълб (торакален отдел) се състои от 12 прешлена, които са свързани с ребрата и поддържат горната част на тялото.
  • Долната част на гръбначния стълб (лумбален отдел) се състои от 5 прешлена в долната част на гърба и позволяват огъване, разтягане и завъртане.
  • Сакралната част на гръбначния стълб (сакрален отдел) се състои от 5 прешлена, които са слети в една кост (сакрум), която позволява процеса на седене и поддържа изправеното състояние на тялото.
  • Малка опашна кост в края на гръбначния стълб, образувана от сливането на 4 прешлена, която поддържа тазовата област.

Много е важно да разберем, че болката в гръбначния стълб често може да бъде сбъркана с болка в органите, разположени непосредствено под него.

Видове болки в гърба и кръста


В зависимост от продължителността на страданието, болката в гръбначния стълб може да бъде описана като:

  • Остра - временна, внезапна болка, която продължава средно от няколко дни до най-много няколко седмици.
  • Подостра - появява се внезапно и продължава от 4 до 12 седмици.
  • Хронична - болка, която чувствате всеки ден в продължение на повече от 12 седмици.

Според мястото на възникване или локализацията на страданието, болката в гръбначния стълб може да се определи като:

  • Болка в долната част на гръбначния стълб - една от най-честите болки, причинена от претоварване на тази част на гръбначния стълб.
  • Болка в кръста - обикновено краткотрайна и може да бъде предотвратена чрез упражнения.
  • Болка в централната част на гръбначния стълб - причинена от наранявания или от някои заболявания като артрит или дискова херния.
  • Болка в горната част на гръбначния стълб - също често срещана, обикновено придружена от главоболие.

Причини за болки в гърба


Появата на болка в гръбначния стълб най-често е свързана с начина на живот и професията, която упражнявате. Начин на живот с намалена физическа активност, при който прекарвате много време седнали, много по-често води до появата на дискомфорт в областта на гръбначния стълб и болка, а в дългосрочен план и до увреждане на гръбнака.

Същото важи и за извършването на дейности, които изискват прекомерно физическо усилие, като вдигане на товари, работа с масивни машини, както и при спортове, при които гръбначният стълб е основен носител на интензивни, чести и мощни движения.

Стресът и емоционалното напрежение също могат да причинят мускулен спазъм, който се проявява чрез болка в гръбнака. Разбира се, генетиката също играе роля и създава предразположение към появата на този вид болка.

Една от причините за болка в гръбначния стълб със сигурност са физическите наранявания на гръбначния стълб, както и разтягането на мускули, сухожилия и връзки.

Сред причините за болка в гръбначния стълб са различни заболявания, които се класифицират основно в следните групи:

  • Дегенеративни изменения - промени в повърхността на хрущяла и костите, известни също като остеоартрит или промени в дисковете, които се износват с течение на времето и водят до натиск върху нервните окончания и болка.
  • Мускулно-скелетни нарушения - като сколиоза, в резултат на изкривяване на гръбначния стълб, което води до болка или стесняване на гръбначния канал.
  • Възпалителни заболявания на гръбначния стълб - по-известни като артрит или спондилит, причинени от възпаление на определена част от гръбнака.

Как да облекчите болките в гърба


Едно от първите неща, които трябва да направите, е да промените начина си на живот. Промяната в диетата, отслабването при наднормено тегло и въвеждането на лека физическа активност са на първо място в списъка с препоръки за всички, които страдат от проблеми с гръбначния стълб.

Що се отнася до препоръчителните терапии, най-често срещани са физиотерапия, масаж, медикаментозно лечение и акупунктура.

Болките в тялото и следователно в гръбначния стълб се разглеждат като енергийни блокажи, които пречат на енергийния поток през тялото и правилното му функциониране.

Въз основа на тази предпоставка квантовата медицина е разработила честотни пластири за възстановяване, които съдържат комбинация от честоти, които облекчават и елиминират енергийните блокажи, които причиняват болка.

Действието на честотния пластир се изразява в стимулиране на процесите на самолечение на тялото и връщането му в състояние на баланс, при което всички негови части функционират перфектно.

Пластирите Recovery могат да помогнат при наранявания, болки в мускулите, сухожилията, ставите и меките тъкани като цяло и в същото време водят до подобряване на издръжливостта и спортните постижения.

Всичко, което се изисква, е да поставите една или повече лепенки на мястото на болката върху гръбначния стълб. Пластирите се поставят върху тялото като временна татуировка с ефект от 4 до 7 дни и са водоустойчиви.

Приложение на честотния пластир Recovery


Circle 1 Heart Icon Circle 2 Heart Icon Circle 3

Честотният пластир Recovery се прилага широко във физиотерапията, при която се използват медицински изделия за честотната терапия, тъй като силата на честотите отдавна е призната в медицината като помощно средство при лечение и стимулиране на възстановяването на организма след травми.

Това, което отличава честотните пластири от другите терапии и подходи за управление на болката, е тяхната лесна употреба и лесна достъпност. Достатъчно е да залепите пластира Recovery на мястото на енергийния блокаж и ефектът му е незабавен, тъй като честотите от пластира се активират при контакт с кожата. При интензивна и обширна по обем болка можете да залепите няколко пластира едновременно.

Пластирите са напълно натурални, употребата им не е съпроводена със странични ефекти, не съдържат алергени и са средство на избор при хора с чувствителен стомах, които се притесняват от класическата терапия с нестероидни противовъзпалителни средства.

В допълнение, Recovery притежава способността да стимулира акупунктурните точки на тялото, когато се постави върху тях, така че е отличен заместител на иглената терапия за период от 4 до 7 дни, което е продължителността на действието на пластира.

Използва се ежедневно и от спортисти за подобряване на спортните постижения, лечение на наранявания и по-бързо възстановяване на мускулите след интензивни тренировки.

Recovery


Облекчете болката в гърба с иновативния честотен пластир Recovery. Той стимулира естествените процеси на самолечение в тялото, премахвайки енергийните блокажи и намалявайки възпалението. Подходящ за ежедневна употреба и ефективен до 7 дни.

Купи сега